X-Men Çizgi Romanları
X-Men Çizgi Romanları

X-Men Çizgi Romanları

1960’ların başları Marvel Comics’ten Stan Lee için yoğun bir zamandı. 1961 Yılının Kasım ayında, o ve Jack Kirby, rakip yayıncı DC için iyi giden bir çizgi roman olan Justice League’e bir cevap olan Fantastic Four’u buldular. 1963 Yılının Mart ayında, The Amazing Spider-Man , önceki sonbaharda hayırlı bir başlangıçtan sonra kendi çizgi romanına verildi. Ve sonra, 1963 yılının Eylül ayında, X-Men ortaya çıktı.

Halen mevcut olan en koleksiyon vintage X-Men çizgi romanı olan bu ilk sayı, dünya sadece bir yeni süper kahramanla değil, beş Melek, Canavar, Cyclops, Iceman ve Marvel Girl ile tanıştı. Ayrıca bu ilk sayıda X-Men’in lideri Profesör Xavier ve onlar gibi süper güçleri olan bir mutant olan grubun baş kötü adamı Magneto da tanıtıldı.

Bir numaralı sayının yanı sıra, koleksiyon vintage X-Men çizgi romanları, Magneto’nun geri dönüşünü, Profesör Xavier’in kökenlerine ve Juggernaut’un tanıtımına odaklanan sayı 12’yi ve 1975 yazında Dev Boyut X-Men’i içeren dördüncü sayıyı içeriyor. Bu, 1974 yılının Ekim ayında Incredible Hulk ıssue 180’de yer alan Wolverine’i içeren ilk X-Men çizgi romanıydı. 1975’te Yeni X-Men piyasaya sürüldü, bu ilk sayı olan 94 sayısı da çok talep görüyor.

About admin

Check Also

Eski Çizgi Romanlar

Çizgi Romanlar

Birçoğu Süpermen, Batman ve benzerlerinin ilk çizgi romanlarının ilk maceralarına bakarken, sanat formu aslında ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.