Wıcca Kitapları
Wıcca Kitapları

Wıcca Kitapları

Wicca, birçok insanın yüzyıllardır dünya çapında uyguladığı tanınmış bir dindir, ancak çoğu zaman yanlış anlaşılmaktadır. Sahaflardan Wicca kitaplarından bazılarını alın ve bu inanç sisteminin tarihini ve uygulamalarını ve büyücülükle olan ilişkisini keşfedin. Wicca dünya çapında birçok farklı biçimde gelse de, tüm doğaya duyulan sevgi ve saygı da dahil olmak üzere, tüm pratik Wiccanların uyduğu bazı merkezi inançlar vardır. Wicca kurgusal olmayan kitaplar, dinin gerçek inançlarını genellikle popüler kültürde tasvir edilen imgelerden ayırmanıza yardımcı olabilir.

Bir dini büyücülük biçimi olarak kabul edilen Wicca, doğanın eril ve dişil yönlerini temsil eden, hem Tanrı hem de Tanrıça olmak üzere ikili bir tanrısallığa tapan putperest bir inanç sistemidir. Uygulayıcılar, kış ve yaz gündönümleri ve ilkbahar ve sonbahar ekinoksları da dahil olmak üzere yıl boyunca mevsimlerin değişimini kutlarlar. Bu bireyler aynı zamanda insanların sorunları çözmelerine ve hastalıklardan iyileşmelerine yardımcı olmak için büyü kullanmaya inanırlar. Ritüellerini kutlarlar ve büyüleri bireysel olarak veya kovens olarak bilinen örgütlü gruplar halinde uygularlar. Bu dinin ayinlerini ve ritüellerini açıklayan Wicca kitaplarını satın alabilirsiniz.

Bir Wiccan olmayı düşünüyorsanız ya da sadece onu şekillendiren inançlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, eski İrlanda, İskoçya ve Galler’deki Wicca’nın ilk köklerinden Gölgeler Kitabı’na kadar her şey hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. 20. yüzyılın başlarında Gerald Brosseau Gardner tarafından derlenen bir büyü kitabı. Sahaflar, inanç sisteminin geçen yüzyıl ve ötesindeki evrimini izleyen hem modern hem de vintage Wicca kitapları sunmaktadır. Konuyu tartışan birkaç kitap alın ve Wiccan topluluğunun bir parçası olanlar tarafından tanınan zanaatı, tanrıları ve kutsal günleri keşfederek gerçekleri efsanelerden ayırın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.