Süreli Yayınlar
Süreli Yayınlar

Süreli Yayınlar

Süreli yayınlarla geçmiş bir zamana adım atın ve öğrenmek istediğiniz nesli veya dönemi bulun. Bu eski dergiler geçmişe açılan mükemmel pencerelerdir. Süreli yayınlar satın alın ve çağlar boyunca dergi ve dergi makalelerini keşfedin. Bugün bulunduğumuz yere nasıl geldiğimizi görmek için farklı çalışma alanlarındaki teorilerin evrimini takip edin.

Bu zamanlanmış yayınlar, genellikle haftalık, aylık veya yıllık olarak belirli aralıklarla yayınlanır. En başından beri süreli yayınlar sadece dergileri değil, aynı zamanda dergi makalelerini ve bilimsel yayınları da kapsıyordu. Toplu baskının ortaya çıkışı, periyodik edebiyatın en eski biçimlerinden bazıları olan gazeteleri beraberinde getirdi. Ancak bu yayın türleri, tartışmasız yayınlanan ilk dergilerden biri olan aylık tartışmanın düzenlendiği 17. yüzyıldan beri var olmuştur. Yayıncılık süreci daha kolay ve daha hızlı hale geldikçe, bilgiye daha çabuk erişildi, bu yüzden dergiler ve gazeteler kısa sürede kitleler için baskın kültürel referanslar haline geldi. Bu nedenle, eski süreli yayınlara girebilir ve o çağların belirleyici düşüncelerinin ve ahlakının ne olduğunu görebiliriz.

Zamanın modasına ve dikiş ve nakış gibi ev konularına odaklanan Peterson’ın Dergisi ile 1840’larda kadınların parmaklarının ucunda neler olduğunu gösteren vintage süreli yayınlara dalın. Amerikan kültürünün ve ulusal konuşmanın bir Amerikan Albümü aracılığıyla nasıl geliştiğini görün: Yüz Elli Yıllık Harper’s Dergisi. Bazıları bu dergiyi Amerika’daki en eski genel ilgi dergilerinden biri olarak görüyor. ABD’nin daha yeni bir görünümü için. Tarih, neredeyse 300 yıllık bir yayın olan Saturday Evening Post’a bir göz atın, bu da okuyucularına biraz kurgu ve mizah sunuyor.

Koleksiyonunuza, eski insanların günlerini nasıl geçirdiğine dair ipuçları verebilecek eski dergiler ve diğer eski süreli yayınlar ekleyin veya günümüzdeki tartışmalara dalın.

About admin

Check Also

Ketubot

Ketuba Sanatı, Yahudi Evlilik Sözleşmeleri

Ketuba (çoğul ketubot), Yahudi hukukunun bir damadın düğün gününde geline sağlamasını gerektirdiği güvenceleri içeren evlilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.