Sosyal Bilim Kitapları
Sosyal Bilim Kitapları

Sosyal Bilim Kitapları

Sosyoloji, siyaset bilimi, beşeri bilimler ve psikoloji kitaplarından oluşan geniş bir seçki bulacaksınız. Öğrenciler, profesyoneller ve sosyal teori bilgilerini genişletmek isteyen herkes için idealdir.

Beşeri Bilimler

Beşeri Bilimler hakkında bilgi edinmeyi seviyorsanız, bu koleksiyonlara göz atmaktan keyif alacaksınız. Sahaflar, insan kültürünün tüm yönleriyle ilgili binlerce kaynak topladı. Antropoloji kitapları, felsefe kitapları, edebiyat romanları, dil ve din ile ilgili birçok çalışma bulacaksınız.

Siyaset Bilimi

Siyaset bilimi hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Doğru yerdesiniz. Sahaflar yüzlerce siyaset bilimi kitabını derledi. Hükümet, hukuk ve uluslararası ilişkilerin yanı sıra siyasi yönetim ve teori hakkında bilgi bulacaksınız. Bir öğrenci veya uzman olsanız da, aydınlatıcı bir politika kitabı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yeni Çağ

Maneviyata ve kendini gerçekleştirmeye yönelik bireysel yolculukları yaygın olarak benimseyen Yeni Çağ kitapları, okuyuculara çok çeşitli konular ve öneriler sunar. Bunlar, bilincinizi artırmak ve muhtemelen yaşamın gizemleri hakkında fikir vermek için tasarlanmış felsefelerin, teorilerin, kendi kendine yardım rehberliğinin ve uygulamaların eklektik bir karışımıdır.

Okült, ezoterik ve aşkın gibi terimler Yeni Çağ ile ilişkilidir, çünkü görünüşte her şeyin bir kısmı bu kategoriye girer. Nostradamus’un tahminlerini Edgar Cayce’nin psişik düşüncelerinin yanında ve Carlos Castaneda’nın şamanik deneyimlerini Aleister Crowley’nin Altın Şafak Nişanı ve Ordo Templi Orientis hakkındaki tezlerinin yanında bulacaksınız. Spiritüalizmin teşvik ettiği öbür dünya iletişiminden, Helena Petrovna Blavatsky’nin Teosofi Derneği aracılığıyla ilahi bilgeliği keşfetmeye kadar pek çok koleksiyonluk Yeni Çağ kitabı aydınlanma ve bilgiye yönelik alternatif yollara odaklanıyor. G.I. Gurdjieff’in hayata Dördüncü Yol yaklaşımı, Whitley Strieber’in zaman yolculuğu ve Cemaatteki diğer dünya varlıkları ve ardından gelen devam filmleri ve Gavin ve Yvonne Frost, Raymond Buckland, Laurie Cabot ve Silver Ravenwolf’un putperest öğretileri var.

Metafiziksel rehberlerin önemli bir kısmı, enerjiyi ve refahı daha iyi anlama, gevşeme ve daha iyi anlama faaliyetlerini içerir. Geçmiş yaşam gerilemeleri, rünler, tarot kartları, dowsing, astroloji ve I Ching, farklı yoga ve meditasyon türlerine ek olarak popüler konulardır. Homeopati ve bütünsel tıp reiki, akupunktur, refleksoloji, bitki çayları ve kristallerin ve şifalı taşların kullanımını araştırır. Bu kitapların meraklıları ve koleksiyoncuları, meraklıların yanı sıra, astral projeksiyonlar ve basiret, clairaudient, clairsentient ve diğer psişik yeteneklerin geliştirilmesine ilişkin dergiler hakkındaki düşünceleri inceleyebilirler.

New Age kitaplarının nereden satın alınacağına dair kapsamlı bir kaynak için, mistik konu kadar çeşitli yayınlar içeren satıcı koleksiyonlarına göz atın. Paulo Coelho’nun Hac: Eski Bilgelik için Çağdaş Bir Arayış ve James Redfield’ın Celestine Kehanetinin aynı damarındaki düşünceli yansımaları arayın. Oturan Buda: Herkes için Zen Meditasyonu ve Betty J. Eadie’nin ışık tarafından Kucaklanması arasında herkes için keşifler var.

İlişkiler

İnsan doğasında ve duygularında gezinmeye yardımcı olan ilişki kitapları, yaşamınız boyunca yaşayabileceğiniz her şeyi kapsar. Arkadaş edinme, profesyonel olarak ağ kurma ve uzun süreli ortaklıklar kurma ya da sadece günlük durumlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda çekici bir kaynaktır. Yazarlar konu kadar çeşitlilik gösterir ve terapistlerden, girişimcilerden ve öğretim görevlilerinden toplum liderlerine ve sadece ilk elden bilgi sahibi olan sıradan insanlara kadar uzanır. Mizah, üzüntü ve duyarlılığı kapsayan, her kişiliğe uyacak bir ton kitap var.

Yazarlar, Deepak Chopra’nın meditasyonlarından çok önce kağıda tavsiyelerde bulunuyorlar. ‘Sebayt’ olarak bilinen eski Mısır öğretilerinden Sokrates, Platon ve Aristoteles’in bilgeliğine kadar, tarih bu aktarılmış görüşlerle olgunlaşmıştır. Görgü kuralları, özellikle iş ilişkilerinde 1600’lü yıllardaki ‘savoir-vivre’ denemeleri ve 19. yüzyıldaki ‘Karşılıklı İyileştirme Toplulukları’ broşürleri için favori bir tema haline geldi. 1859’da Samuel Smiles, uygun bir şekilde Kendi Kendine Yardım olarak adlandırılan eski ilişki kitaplarının en önemli örneklerinden birini yarattı. Başkalarıyla etkileşime girmenin en iyi yolu, 1900’lerden itibaren edebi temaları yaymaya devam etti. 1922’de iş Kadınları için Yapılmaması Gerekenler ve en eski ünlü dergilerden biri olan Douglas Fairbanks’ın 1917’de Gülüp Yaşaması gibi konular ilginç bir şekilde değişiyordu.

Birçok Spock ve Dr. William Sears ebeveynlik tavsiye öncüleri, çocuk için yayınlanan ipuçları ancak bu yetiştirme ortalarında 1700’lerde başladı. Neredeyse 100 yıl sonra, Annesi için dobra dobra adlı Tavsiyesi ve Emek ABD Bölümü tarafından çocuk broşürler, ebeveyn endişeleri ve soruları ele kurgusal olmayan ilişki kitap için eğilim başladı.

Kendi kendine yardım ve ilişki materyalleri sürekli olarak zamana uyum sağlar, bu yüzden Siber Flörtün çevrimiçi buluşmaya odaklandığını ve bugünün geleceği bilinçli ikliminde, Fark Yaratacak Çocuklar yetiştirdiğini göreceksiniz. Paydaş Stratejisinin net kopyalarından: İşbirlikçi iş İlişkilerinden Kar elde etmek ve Bulmak İstediğiniz Kişi Olun’un ikinci el baskılarına kadar ilişki kitapları satın almak için eski kitap satış sitelerine göz atın. İlham almak için ihtiyacınız olan hikayeleri toplayın.

Sosyoloji

Sosyoloji ders kitabı arayan bir öğrenci, araştırmanızı genişletmek isteyen bir sosyoloji uzmanı veya sadece sosyolojiye genel bir giriş yapmakla ilgileniyorsanız, bu koleksiyonlar tam size göre. İkinci el kitap satıcıları, sosyal davranışların yanı sıra insan toplumunun kökenleri, gelişimi ve organizasyonu ile ilgili yüzlerce kitap barındırıyor.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.