Şecere Kitapları
Şecere Kitapları

Şecere Kitapları

Çoğumuz ebeveynlerimizin ve büyükanne ve büyükbabalarımızın nereden geldiğini biliyoruz, ancak bunun ötesinde birçok aile öyküsü zaman içinde kayboldu. Şecere kitapları seçimi, soyadınızı araştırmanıza ve atalarınızın ev dediği alanlar hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir. Bir soy ağacına başlamak ve güvenilir bilgiyi nerede bulacağınızı bulmak göz korkutucu olabilir. Yolculuğunuzda size yardımcı olan sahaflardan şecere kitapları satın alın, doğum ve ölüm kayıtlarını nerede arayacağınız, akrabalarınızın dünyadaki hareketlerini nasıl izleyeceğiniz ve noktaları birleştirmek için neleri arayacağınız konusunda ipuçları verin.

Şecere araştırmaları son birkaç on yılda popüler hale geldi, çünkü daha fazla insan köklerini menşe ülkelerine kadar takip etmekle ilgileniyor. Bazen aileleri yüzlerce yıl öncesine kadar takip etmek, sıra dışı işler ve dünyadaki heyecan verici macera hikayeleri hakkında büyüleyici hikayeler ortaya çıkarmak mümkündür. Akrabalarınızı birkaç nesil geriye doğru takip edin ve bir klanının bir parçası olduğunuzu, bir savaş kahramanının soyundan geldiğinizi, hatta bir kraliyetiyle bir bağınız olduğunu keşfedebilirsiniz.

Yazarlar tarafından imzalanan ilk basımlar olan eski şecere kitaplarını bulabilir ve aile araştırmanıza renk katabilecek yerel tarihlere ve olaylara derinlemesine bir bakış sunarlar. Bir atanın belirli bir yere, önemli bir olaya veya askeri bir savaşa bağlı olduğunu keşfettikten sonra, ailenizin katılımı etrafındaki bağlamı öğrenerek o zaman veya yer hakkında daha fazla bilgi edinmek ilginç olabilir. Bu şecere kurgusal olmayan kitaplar araştırmanızda size rehberlik edebilir ve daha sonra ortaya çıkardıklarınızın önemini keşfetmenize yardımcı olabilir.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.