Şarap ve Alkollü İçki Kitapları
Şarap ve Alkollü İçki Kitapları

Şarap ve Alkollü İçecek Kitapları

İnsanlar 9000 yılı aşkın bir süredir fermente içeceklerin tadını çıkarıyorlar ve şarap yapmak bir sanat formu. Şarap yapımı, içme ve eşleştirme, hatta mükemmel kokteylin nasıl karıştırılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için şarap ve içecek kitaplarını alın. Rehberlerden ve listelerden tariflere ve tarihçelere kadar, sahaflar şarap ve alkollü içecekler üzerine çeşitli kitaplara sahiptir, bunların çoğu koleksiyon ilk baskıları ve klasik tariflere sahip vintage şarap ve içecek kitaplarıdır. Herhangi bir fırsat için mükemmel içecek hakkındaki bilginizle bir sonraki partinizin isabeti olacaksınız.

Sahaflar tarafından sunulan şarap ve içecek kitapları, Fransa’daki Bordeaux ve Burgundy’den Kaliforniya’daki Napa Vadisi’ne, Güney Afrika, Avustralya ve İtalya’ya kadar dünyanın en popüler şarap bölgelerinden bazılarını keşfediyor. Her bölgenin hangi şarap türleriyle ünlü olduğunu ve en iyi kırmızıları, beyazları ve köpüklü çeşitleri nerede deneyeceğinizi keşfedin. Şarap rehberleri, üzüm türlerini, şarap çeşitlerini ve daha fazlasını tanımlamanıza yardımcı olarak bilmeniz gereken tüm terimler boyunca size yol gösterir. Doğru şarabı seçmek kadar önemli olan, doğru yemeği en sevdiğiniz bardakla eşleştirmektir ve sahaflar ayrıca kırmızı eti peynir tabağı ile koyu kırmızı veya tatlı beyazla eşleştirmenize yardımcı olabilir.

Bir kadeh şaraba karışık bir içecek tercih ederseniz, 50’li veya 60’lı yıllardan kalma bir dizi vintage kokteyl kitabı da dahil olmak üzere alkollü içeceklere rehberler bulabilirsiniz. Sidecar veya Tom Collins, hatta bir Cin Askısı gibi Viktorya dönemi klasik karışık içecek. Miksoloji bir bilim kadar bir sanattır, bu yüzden sahaflardan usta bir miksolog veya birinci sınıf bir barmen ve sommelier olmanıza yardımcı olacak şarap ve içecek kitapları satın alın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.