Resimli Çocuk Kitapları
Resimli Çocuk Kitapları

Resimli Çocuk Kitapları

Birçoğumuz için en eski anılarımızdan bazıları hikayelerdir. Ebeveynlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından okunan en sevdiğimiz masalları, karakterleri ve resimli çocuk kitaplarını hatırlıyoruz. Bu kitapların sözleri ve resimleri bize öğretmek ve eğlendirmek için bir araya geldi ve çoğu durumda ömür boyu okuma sevgisinin başlangıcıydı. Koleksiyonluk bir resimli çocuk kitabının nadir bir ilk baskısını arıyorsanız ya da sadece bir çocukluk favorisini bulmaya çalışıyorsanız, sahaflar geçen yüzyıldan ve ötesinden çok çeşitli çocuk kitaplarına sahiptir.

Birçoğu Orbis Sensualium Pictus (Resimlerde Çizilen Duyulara Açık Olan Şeylerin Dünyası) kitabını bir resimli çocuk kitabının ilk örneği olarak görüyor. 1658’de yayınlanan kitap, Richard Scarry gibi illüstratörlerin modern eserlerinin öncüsü olan bir kitap oluşturmak için Latince kelimelerle eşleştirilmiş günlük yaşamın illüstrasyonlarını içeriyordu. 1800’lü ve 1900’lü yılların başlarındaki resimli tekerlemelerin renkli kitapları, Yaşlı Anne Hubbard’dan Küçük Bo Peep’e kadar hepimiz çocukken öğrendiğimiz bilgilerin güzel hatırlatıcılarıdır. Bu zaman dilimi aynı zamanda resimli çocuk kitaplarının altın çağı olarak kabul edilir; Alice’in Harikalar Diyarı’ndaki Maceraları, Peter Rabbit’in Hikayesi ve diğerleri hikayeleri hayata geçirir.

Sahaflar, zamanın sanat eserlerini anımsatan, hem sergilemek hem de okumak için mükemmel illüstrasyonlarla dolu vintage çocuk kitapları sunmaktadır. Buna ek olarak, çocukların resimli şiir kitapları her şiiri küçük kulaklar için tekrar hayata geçirir. Oz Büyücüsü ve Dr. Seuss’un kitapları gibi eserleri, Polar Express ve Maurice Sendak’ın Vahşi Şeylerin küçük okuyucular için edebi harikalar kütüphanesi yaratacağı klasiği gibi yeni favorilerin yanında bulabilirsiniz. Bu renkli eserlerle yeni dünyalar keşfetmeye hazır bir gençle birlikte toplamak veya paylaşmak için resimli çocuk kitapları satın alın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.