New Age Kitaplar
New Age Kitaplar

New Age Kitaplar

Maneviyata ve kendini gerçekleştirmeye yönelik bireysel yolculukları yaygın olarak benimseyen New Age kitapları, okuyuculara çok çeşitli konular ve öneriler sunar. Bunlar, bilincinizi artırmak ve muhtemelen yaşamın gizemleri hakkında fikir vermek için tasarlanmış felsefelerin, teorilerin, kendi kendine yardım rehberliğinin ve uygulamaların eklektik bir karışımıdır.

Okült, ezoterik ve aşk gibi terimler New Age ile ilişkilidir, çünkü görünüşte her şeyin bir kısmı bu kategoriye girer. Nostradamus’un tahminlerini Edgar Cayce’nin psişik düşüncelerinin yanında ve Carlos Castaneda’nın şamanik deneyimlerini Aleister Crowley’nin Altın Şafak Nişanı ve Ordo Templi Orientis hakkındaki tezlerinin yanında bulacaksınız. Spiritüalizmin teşvik ettiği öbür dünya iletişiminden, Helena Petrovna Blavatsky’nin Teosofi Derneği aracılığıyla ilahi bilgeliği keşfetmeye kadar pek çok koleksiyonluk New Age kitabı aydınlanma ve bilgiye yönelik alternatif yollara odaklanıyor. G.I. Gurdjieff’in hayata Dördüncü Yol yaklaşımı, Whitley Strieber’in zaman yolculuğu ve toplumdaki diğer dünya varlıkları ve ardından gelen devam filmleri ve Gavin ve Yvonne Frost, Raymond Buckland, Laurie Cabot ve Silver Ravenwolf’un putperest öğretileri var.

Metafiziksel rehberlerin önemli bir kısmı, enerjiyi ve refahı daha iyi anlama, gevşeme ve daha iyi anlama faaliyetlerini içerir. Geçmiş yaşam gerilemeleri, rünler, tarot kartları, dowsing, astroloji ve I Ching, farklı yoga ve meditasyon türlerine ek olarak popüler konulardır. Homeopati ve bütünsel tıp reiki, akupunktur, refleksoloji, bitki çayları ve kristallerin ve şifalı taşların kullanımını araştırır. Bu kitapların meraklıları ve koleksiyoncuları, meraklıların yanı sıra, astral projeksiyonlar ve basiret, clairaudient, clairsentient ve diğer psişik yeteneklerin geliştirilmesine ilişkin dergiler hakkındaki düşünceleri inceleyebilirler.

New Age kitaplarının nereden satın alınacağına dair kapsamlı bir kaynak için, mistik konu kadar çeşitli yayınlar içeren kitap koleksiyonlarına göz atın. Paulo Coelho’nun Hac: Eski Bilgelik için Çağdaş Bir Arayış ve James Redfield’ın Celestine Kehanetinin aynı damarındaki düşünceli yansımaları arayın. Oturan Buda: Herkes için Zen Meditasyonu ve Betty J. Eadie’nin ışık tarafından Kucaklanması arasında herkes için keşifler var.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.