Masal Kitapları
Masal Kitapları

Masal Kitapları

Masal kitaplarında yaratılan dünyalar mistik ve karmaşıktır, sizi ayrıntılı araziler ve karakterler kullanarak içine çeker. Bir peri masalı bir tür masal veya masaldır, ancak incelendiğinde çok farklıdırlar. Masal kitapları, onları okuyuculara cazip kılan ayrıntılı ayrıntılara sahipken, halk masalları ve masallar genellikle karşılaştırıldığında çok basittir.

Bu sevilen hikayeler nesiller boyu anlatılmış ve yazılmadan çok önce anlatılmış, böylece onları başlangıçlarına kadar izlemeyi imkansız hale getirmiştir. Her kültürden bu tür hikayeler bulacaksınız. Bu farklı kültürlerde, masallar genellikle çok benzer araziler, karakterler ve motifler sergilerler. Masal temaları genellikle yaygınlıklarını açıklayan evrensel deneyimlere veya umutlara dayanır.

Grimm Kardeşler, sözlü masalları korumaya çalışan ilk kişilerdi ve çalışmaları 1812’de Almanca olarak yayınlandı; Bu ilk baskı daha sonra daha sosyal olarak kabul edilebilir olacak şekilde değiştirildi. Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen de dahil olmak üzere diğer birçok yazarı etkilediler. Çalışmaları çok farklıydı, çünkü bazen eski masallara dayanıyordu, ancak çoğu zaman Küçük Deniz Kızı, Thumbelina ve İmparatorun Yeni Kıyafetleri gibi kendi masallarını yazdı. Bu tahsil edilebilir masal kitapları, yeni bir koleksiyonun temelini oluşturmak için idealdir.

Modern masal yazarları, genellikle belirli motiflere sahip olan klasik forma kendi dönüşlerini koyarlar. Örneğin, Oscar Wilde, vintage masal kitabı, Mutlu Prens ve Diğer Hikayelerde homoerotik ahlakı tanıttı. Çocuklardan ziyade yetişkinlere yönelik olan bu kitaptaki öykülerin sevgi, fedakarlık ve nezaket etrafında dönen ortak bir teması var. Bir diğer önemli çağdaş yazar Gail Carson Levine’dir. Levine, Ella Enchanted adlı romanında, Külkedisi’nin itaat etmesi için daha feminist yanlısı bir açıklama yapmak üzere Külkedisi’nin hikayesini revize etti.

Büyülü dünyalara daldığınızda ve kendi arayışınıza devam ederken kendinizi heyecan verici masal kitaplarının sayfalarında bulun. Çocuklarınızın keşfetmesi veya niş kütüphanenize eklemeniz için masal kitapları satın almak için bir sahafa uğrayın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.