Macera Kitapları
Macera Kitapları

Macera Kitapları

Popüler macera kurgu kitapları tipik olarak sürükleyici bir ana karakter ve inanılmaz bir arayış içerir. Macera kurgu kitapları okuyucuları yeni toprakların, halkların ve kaçışların heyecanıyla büyülüyor. Araziler her zaman hızlı tempoludur, ana karakter engellerle karşılaşır ve üstesinden gelir ve içinde bulunulan durumlar hızlı ve sık sık değişir.

Macera kurgu kitapları satın almak isteyen koleksiyoncular, Robert Louis Stevenson’ın Hazine Adası gibi klasik heyecan hikayeleriyle başlamalıdır. Stevenson’ın hikayesi tehlikeli korsanlar, gömülü bir hazine ve kahramanlık eylemleriyle doludur. Macera denizlerine yelken açmaya devam etmek isteyen koleksiyoncular için, Herman Melville’in Moby Dick’i rafta bir yeri hak ediyor; Kaptan Ahab’ın bacağını alan beyaz balinadan intikam almak için fanatik arzusu, denize karşı insanın keskin görüntüleriyle doludur.

Diğer tahsil edilebilir macera kurgu kitapları arasında Barones Orczy’nin tarihi kurgu hikayesi, Sir Percy Blakeney’nin zamana karşı bir yarışta umutsuz kurtarmalara öncülük ettiği Fransız Devrimi’ne aksiyon dolu bir baskın olan Scarlet Pimpernel yer alıyor. Alexandre Dumas’ın The Three Musketeers’ı olmadan hiçbir koleksiyon tamamlanamaz. 1600’lü yıllarda Fransa’da geçen maceracı d’artagnan, Silahşörlere katılmak için yola koyulur ve kralın istihdam ettiği en cesur askerlerden üçüyle hızlı yoldaş olur. Macera kitapları sıradan bir kahraman ile sınırlı değildir, ama. Maceraya benzersiz bir bakış için, okuyucular insan olmayan kahramanlarla birlikte yarışabilirler. Jack London’ın Vahşi Çağrısı, kızak köpeği Buck’ın dünyadaki gerçek yerini bulmak için savaşması gereken sert Kanadalı Yukon’a karşı.

Macera severler, Cengiz Han’ın hazinesini ortaya çıkarma arayışında Dirk Pitt’i gölgede bırakan Clive Cussler’in Han Hazinesini toplamak isteyebilir. Tom Clancy’den övgü alan bir yazar, Fox Gecesi herhangi bir hayranı cezbedebilecek hızlı tempolu bir İkinci Dünya Savaşı macerası olan Jack Higgins. Macera severler, macera kurgu kitapları satın aldıklarında kütüphanelerinin heyecan verici okumalardan asla yoksun olmadıklarını görecekler.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.