Kitap Satmak İstiyorum!
Kitap Satmak İstiyorum!

Kitap Satmak İstiyorum!

Raflarında toz toplayan bir sürü eski kitap ya da kullanılmış ders kitabı var mı? Online kitap satmak, nasıl doğru oynayacağınızı biliyorsanız, fazladan gelir elde etmenin harika bir yoludur.

Hepimiz ders kitaplarının ve akademik kitapların ne kadar pahalı olabileceğini biliyoruz – eğer paranızın bir kısmını onlardan geri kazanabilirseniz, denemeye değer olmalı.

Kullanılmış ders kitaplarını ne kadar erken satarsan o kadar iyi. Onları sattığın zaman hızla eski haline gelir ve daha ilgili olduklarını, yapabilirsiniz daha fazla para.

Aşağıda, kitaplarınızı satmak için en iyi yerleri ve çevrimiçi ders kitapları satarken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı ipuçlarını listeledik.

Posta ve paketleme maliyetlerini göz önünde bulundurun

Posta ücreti pahalı olabilir, bu da kitaplarınızı satmak için Amazon ve eBay gibi web sitelerini kullanırken çok az kar elde etmenin mümkün olduğu anlamına gelir.

Online satış için listelemeden önce kitabın baskısını kontrol edin

Farkında bile olmadan rafınızda çok eski ve nadir bir kitap olabilir. Bir kitabın gerçekten erken bir baskısına sahipseniz, özellikle kurgu olan ve bu nedenle oldukça zamansız olan bir kitabınız varsa, küçük bir servete değebilir.

Bir kitabın baskısı, birkaç TL’den bir fiyat etiketi ile binlerce TL arasındaki fark olabilir, itabı çevrimiçi olarak listelemeden önce kesinlikle kontrol etmeye değer.

İyi bir fiyat elde etmek için kitap satan web sitelerini karşılaştırın

Kitap değerlemelerinizin bir siteden diğerine büyük ölçüde farklılık göstermesi olasıdır ve aşağıda belirtilen her sitenin kendi avantajları vardır.

Her kitap satan web sitesini araştırırken, belirli kitap türünüze uygun olup olmayacağını düşünün. Örneğin, bir ders kitabı satmak istiyorsanız ancak sitede başka akademik kitaplar göremiyorsanız, muhtemelen sizin için doğru bir yer değildir…

Aşağıda iyi fiyatlarla kitapların nerede satılacağını öneriyoruz.

Kitaplarınızı satıcıya göndermeden önce fotoğraflayın

Kitaplarınızı çevrimiçi olarak yeniden satarken, bunları değerlendirmek için siteye göndermeniz gerekebilir, ancak dikkatli olun. Posta sırasında kitapların nasıl işleneceği üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

Kullanıcıların, ysu hasarı nedeniyle değerlemelerinin önemli ölçüde azaldığını iddia eden bazı öfkeli yorumları okuduk. Önceden sevdiğiniz kitapları göndermeden önce, durumlarını kanıtlamak için çok sayıda fotoğraf çektiğinizden emin olun.

Basılı olmayan kurgu kitaplarından kar

Ders kitaplarının satılması iyi bir miktar nakit getirse de, ikinci el grafik kurgu ve çocuk kitapları pazarı neredeyse öldü.

Eğer kurgu satan varsa, koleksiyonunuzu daha karanlık başlıkları, baskı olan bu kitap ile daha çok para kazanırsınız. Piyasada çok daha az rekabet olacak, bu da fiyatınızın daha yüksek olması gerektiği anlamına geliyor.

Online kitap satmak için en iyi 5 yer

Kullanılmış kitaplarınızı satmak için bu web sitelerini kullanabilirsiniz.

Facebook Grupları

Şansınız, Facebook’ta kursunuzdaki insanlar için sınav ipuçlarını, modül önerilerini paylaşabileceğiniz ve (en önemlisi) kitap satabileceğiniz bir grup olacak.

Facebook grupları, sahip olduğunuz kullanılmış kitapları tam olarak satın alması gereken,  ideal pazarınız.

Üniversite ders kitaplarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, kitapları belirli modüllerden bir araya getirip toplu olarak satmak iyi bir fikirdir.

Ayrıca, sadece içlerinde not aldığınız için kitapları atmayın. bu, karalamalarınızın kitabın değerini düşürmeyebileceği nadir durumlardan biridir.

İyi notlar aslında bazı öğrenciler için kullanışlı olabilir, bu da sahip olduğunuz kitaplar için potansiyel olarak daha fazla para kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, Facebook grubunuzda kitap satmak, kitapları teslim etmek için kampüsteki alıcılarla buluşabileceğiniz için herhangi bir posta ücreti veya ücret ödemeniz gerekmediği anlamına gelir.

eBay

Zaten ebay’de elinizden gelen her şeyi satan bir hesaba sahip değilseniz, yeni bir hesap açın. Bir adamın çöpünün başka bir adamın hazinesi olduğunu söylüyorlar ve bu kesinlikle eBay için geçerli.

Bu listedeki diğer sitelerden farklı olarak, eBay karınızın bir kısmını alacaktır ve ne kadar meşgul olduğunuza bağlı olarak, öğeleri listelemeniz için sizden ücret alabilir.

Kitaplarınız yüksek talep görüyorsa veya baskısı tükenmişse, Ebay’de satarak iyi bir miktar para kazanabilirsiniz.

İpucu: Kitaplarınızın doğru eBay kitlesi tarafından bulunduğundan emin olmak için başlıklarınızı ve anahtar kelimelerinizi dikkatlice seçtiğinizden emin olun. Örneğin, muhasebe ile ilgili bir kitap satıyorsanız, listenize ‘işletme’ ve ‘finans’ gibi kelimeler ekleyin.

eBay, kitap satın almaktan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, kendiniz aramak için de harika bir yerdir.

WeBuyBooks.co.uk

Duyduklarımıza göre, WeBuyBooks.co.uk ingiltere’de kitap satmak için en iyi sitelerden biridir.

İstenmeyen kitaplarınızı satmak için en hızlı ve en verimli sisteme sahipler. Sonuç olarak, müşteri yorumları oldukça iyi.

Tek yapmanız gereken, web sitelerine ISBN numarasını (genellikle kitap barkodlarının yanında bulunur) girmek veya kitap satış uygulamasında taramak ve anında bir değerleme elde etmektir. Sonra kabul ya da reddetmeyi seçebilirsiniz.

Minimum 5 paund değer gereksinimini karşılayacak kadar ürün girdikten sonra kargo etiketini yazdırabilir ve kitaplarınızı ücretsiz olarak depolarına gönderebilirsiniz. Kitaplarınız kontrol edildikten sonra, para üç gün içinde hesabınızda olmalıdır…. bu kadar kolay.

Amazon

Sitede kitap satan sadece Amazon’un kendisi değil, herkes milyonlarca insandan oluşan bir pazara kayıt olabilir ve kitap satabilir.

Amazon’un aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç satış planı var, ancak çirkin sayıda kitap biriktirmeyi başaramadıysanız, temel plan sizin için yeterli olmalıdır.

Bununla birlikte, oldukça iyi bir fiyata kitap satmıyorsanız, Amazon’un oranları, ikinci el kitapların satılmasını biraz maliyetli hale getirebilir.

Abebooks

Abebooks daha az bilinen bir kitap satış sitesidir, ancak bilenler arasında (özellikle öğrenciler) ne kadar popüler olduğuna şaşıracaksınız.

Aslında, on yıldan fazla çevrimiçi kitap satış deneyimine sahiptir, bu nedenle milyonlarca başlık sunabilir. Abebooks, Amazon’a benzer şekilde çalışır, ancak kitaplarınızı koleksiyonculara veya diğer satıcılara satma seçeneği de vardır; nadir veya koleksiyonluk kitaplarınız varsa iyi bir fikir olabilir.

Bununla birlikte, orada kitap satmayı planlıyorsanız, potansiyel satın alma kitlenizi ve ne zaman alışveriş yapma olasılığının en yüksek olacağını bilmeniz gerekir (örneğin, kullanılmış ders kitapları için Eylül).

500’den az kitap satıyorsanız aylık £ 20 civarında bir abonelik ücreti vardır; bu, tüm kitaplarınızı hızlı bir şekilde satmayı başaramazsanız eklenebilir. Bunun üzerine, her satış için% 8 komisyon ödeyeceksiniz.

Bu liste kesinlikle kapsamlı değildir, eski kitaplarınızda size iyi bir anlaşma sağlayabilecek başka siteler de vardır. Bunlar sadece seçimlerimiz.

Çevrimiçi kitap satmaya başlamadan önce, kaç kitap satmanız gerektiğini ve en pratik seçeneğin ne olacağını düşünün.

Kitap satmanın alternatif yolları

Kullanılmış üniversite kitaplarını çevrimiçi satmak artık bunu yapmanın en yaygın yolu olsa da, başka yollar da var.

Biraz daha fazla çaba harcayabilir, ancak posta ücretlerini veya satıcı ücretlerini ödemek zorunda kalmazsınız, böylece uzun vadede daha iyi bir değer elde edebilirsiniz.

Üniversite ilan panolarını ikinci bir bakış atmadan geçme alışkanlığınız olsa da, aslında ders kitapları satın almak ve satmak için harika yerlerdir.

Aramaya başladığınızda, öğrencilerin ikinci el kitaplarını reklam panolarına sabitleyerek satmaya çalıştıklarını göreceksiniz.

Gerçekten özel bir ders alıyorsanız, kitaplarınıza ihtiyacı olan öğrencilerin takılacağını bildiğiniz bir yer harika bir seçenek olabilir.

Bu şekilde  posta ücretleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Kelimenin tam anlamıyla başlıkları ve iletişim bilgilerinizi bir kağıda yazmayı, sabitlemeyi ve yanıtları beklemeyi gerektirdiği için en kolay seçeneklerden biri de budur. Eski defterlerinden para kazanmanın oldukça hızlı bir yolu.

Eski kitapları yerel ve bit pazarlarında satma.

İkinci el kitapları eski moda bir şekilde satmayı hayal ediyorsanız, yerel veya bit pazarında satışı yapabilirsiniz.

Açıkçası, bu seçenek biraz iş gücü getirir, tüm kitaplarınızı oraya götürmeniz ve müşteriler göz atarken etrafta dolaşmanız gerekecek, ancak şanslı olabilirsiniz ve sahip olduğunuz her şeyi birkaç saatten daha kısa bir sürede satabilirsiniz.

Konular ve nişler söz konusu olduğunda bazı pazarlar diğerlerinden daha popüler olacaktır, bu nedenle kitaplarınızı satmak için doğru yeri seçtiğinizden emin olmak için biraz araştırma yapın.

Yakınınızda eski kitaplarınızı almak isteyen ikinci el bir kitapçı bulabilmelisiniz.

Geniş bir kitap koleksiyonu satmak istiyorsanız bu özellikle iyi bir seçenektir.

Ayrıca mağazalarına teslimatı organize edecekler, bu nedenle bu sizin tarafınızdan minimum çaba gerektiriyor (fiyatlar oldukça düşük olma eğiliminde olduğundan, bu yöntem için geri alacağınız nakit miktarına yansıyor olsa da).

Kullanılmış ders kitapları veya ilk baskı kurgu satıyor olsanız da, bir miktar aşınma ve yıpranmanın beklendiğini unutmayın. Ancak, daha önemli hasarlar fiyatı etkileyebilir veya kitabınızı satılamaz hale getirebilir.

Kitaplarınızı mümkün olduğunca güneş ışığından uzak tuttuğunuzdan emin olun ve yanınızda taşımak zorunda kalırsanız, bazı koruyucu kapaklara yatırım yapın.

About admin

Check Also

Nadir Kitaplarınızı Satmanın Üç Adımı

Nadir Kitaplarınızı Satmanın Üç Adımı

Koleksiyon kitaplarının sevgisi genellikle onları satmaya ilgi duymaya veya ihtiyaç duymaya neden olur. Nadir bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.