Eski Kartpostallar
Eski Kartpostallar

Kartpostallar

Sosyal medya ve fotoğraf paylaşım uygulamaları anlık paylaşım ve iletişime izin vermeden önce, kartpostallar bireylerin resim ve kısa mesajlarla birbirleriyle iletişim halinde olmaları için popüler bir yoldu. Gelişmelerinden kısa bir süre sonra, aranan ve tahsil edilebilir öğeler haline gelirler. Bugün, ‘deltiyoloji’ veya kartpostal toplamak yaygın bir hobidir. Bazı insanlar nostalji duygusunun ve resimlerin ve hikayelerin uyandırdığı değerli anıların tadını çıkarırlar. Diğerleri, geçmişe bu bakışların sağlayabileceği tarihsel anlayışlar için eski sürümleri toplar. Dahası, bazıları nadir kart koleksiyonunun estetik değerinin tadını çıkarır.

Çoğu modern ve vintage kartpostal, gönderenler tarafından yazılan mesajların yanı sıra anıtların, tarihi binaların, şehir manzaralarının ve diğer önemli turistik yerlerin görüntülerini içerir. Birkaç on yıl boyunca tanıdık, bölünmüş örneklere dönüştüler. Başlangıçta, Öncü Dönemde, Amerikan Posta Servisi 1873’te posta kartları vermeye başladı. 20. yüzyılın başında, özel şirketlerin kendi versiyonlarını basmaya ve satmaya başlamalarına izin verildi, ancak gerekli etiketle “Özel Posta Kartı”. Ek olarak, kartların arkası sadece adresler için olduğu için, hem görüntüler hem de mesajlar cepheleri süsledi. Her iki özelliği de aramak, vintage ve antika seçimlerini tarihlendirmek için güvenilir bir yol sunar. Kısa bir süre sonra, 1907’de, popülerlikteki önemli artışlarından dolayı kartpostalların Altın Çağı olarak bildiğimiz şeye başladı. Şu anda, en geniş koleksiyon kartpostal seçimini oluşturan bölünmüş örnekler geliştirilmiştir. Bireyler hem mesajlarını hem de adreslerini kartların arkasına yazabilir ve öne çıkan görüntüler ön kısımları kapsayacaktır. Çeşitli yinelemelerden sonra günümüz kartpostalları ortaya çıktı.

Eski şehir manzarasına sahip geniş seçimlerimizden kartpostallar veya geçmiş dönemleri sergileyen nadir kartlar satın alın. Geçerli gün görüntüleri ile yeni bir koleksiyon başlatın. Bir koleksiyonu tamamlamak için temaya, bölgeye veya döneme göre kartpostallar satın alın veya sanat eseri olarak çerçevelenecek bir veya daha fazlasını bulun.

About admin

Check Also

Ketubot

Ketuba Sanatı, Yahudi Evlilik Sözleşmeleri

Ketuba (çoğul ketubot), Yahudi hukukunun bir damadın düğün gününde geline sağlamasını gerektirdiği güvenceleri içeren evlilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.