İmzalı Kitaplar
İmzalı Kitaplar

İmzalı Kitaplar

Kitap koleksiyoncuları nadir av avcılarıdır ve orijinal imzalı sınırlı sayıda kitap her zaman ilgi çekicidir. İmzalı sınırlı sayıda baskı, yayıncı tarafından sınırlı miktarlarda basılır ve daha sonra imza veya yazıt eklenerek kişisel bir dokunuş için yazarın elinden geçirilir. Açıkçası, yalnızca belirli sayıda kitap basıldığından, imzalı sınırlı sayıda baskı oldukça değerli olabilir… eğer bulabilirseniz.

Sınırlı sayıda kitap basmanın bazı iyi nedenleri vardır. En belirgin olanı kıtlık yaratmasıdır. Yalnızca belirli sayıda kopya kamuya açıklandığından, kitabın kendisi miktar sınırı olmadan basılan başka bir metinden anında daha çekici hale gelir. Bu özellikle, giderek artan sayıda yazarın azalan sayıda okuyucu için rekabet ettiği modern yayıncılık ortamında geçerlidir.

Orijinal sınırlı sürümleri bulmak zor olabilir. Antika veya vintage metinler genellikle el yazısıyla yazılmış veya çok sınırlı bir baskı çalışmasına sahipti. Örneğin, Leonardo da Vinci’nin el yazısıyla yazdığı ve 1700’lerin başında Leicester Kontu tarafından satın alınan Codex Leicester, türünün tek örneğidir (Bill Gates, 1994’te 30 milyon dolardan fazla bir fiyata satın aldı). Da Vinci’nin yanı sıra, ortalama koleksiyoncu için kesinlikle çok sayıda imzalı sınırlı sayıda baskı var. Örneğin, bilim kurgu kralı Arthur C’nin ilk Yeni Amerikan Kütüphanesi baskısı. Clarke’ın 2001: Bir Uzay Odyssey’i popüler bir koleksiyon öğesidir ya da daha yumuşak bir dokunuş tercih edenler için, modern romantizm hikaye anlatıcısı Nora Roberts’ın imzalı kopyaları bol miktarda bulunur. Edward Arlington Robinson’ın Tristram’ın ilk baskısı sadece 350 kopyadan oluşan erken bir sürüme sahipti; Bu imzalı sınırlı sayıda aslında numaralandırıldı. Heyecan verici kökenlere sahip büyüleyici hikayelerden oluşan kişiselleştirilmiş bir koleksiyon oluşturmanın benzersiz bir yolu için imzalı kitap satın alın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.