Grimoire, Kara Büyü Kitapları
Grimoire, Kara Büyü Kitapları

Grimoire, Kara Büyü Kitapları

Grimoirler, semboller, büyüler, takılar, çağrılar ve muska yapımı için talimatlar içeren kara büyü kitaplarıdır. Genellikle ölü lisanlarda yazılırlar ve çok gizli bilgiler içerirler. Bu metinler eski çağlardan beri var olmasına rağmen, baskının ortaya çıkmasından sonra çok daha kolay erişilebilir hale geldi. Grimoirlerin çoğu Müslüman, Protestan veya diğer Katolik olmayan devletlerde yayınlandı, çünkü büyücülük gibi Engizisyon da bu metinleri sapkın olarak görüyordu. Birçoğu Katolik Kilisesi’nin Librorum Prohibitorum Endeksinin (Yasak Kitaplar Endeksi) sayfalarına indi.

Kral Süleyman’ın Anahtarı, Goetia ve Musa’nın Altıncı ve Yedinci Kitapları da dahil olmak üzere okült üzerine çok sayıda eser içermektedir.

Kral Süleyman’a atfedilen en önemli eserler arasında Süleyman’ın Anahtarı vardır. British Museum’da bulunan Yunanca eserin bir el yazması, on üç yüzyılın başlarına kadar uzanabilir ve Avrupa’da çeşitli dillerde başka kopyalar bulunabilir. 1559’da Engizisyon, kitabı tehlikeli bir kitap ilan etti ve yayımlanmasını veya okunmasını yasakladı.

Arbatel, 1575’te Basel’de yayınlanan on altıncı yüzyıl eseri. Dokuz bölüm içermesi gerekiyordu, ancak yalnızca bir tanesi yayınlandı. Bu ilk bölüm, “Isagoge”, temel sihir talimatlarıyla ilgilenir. Gezegenleri yönettiğine inanılan yedi ruhu çağırmak için temel talimatlar verilmiştir.

Kızıl Ejder olarak da bilinen Büyük Grimoire. Bu grimoire, Éliphas Lévi tarafından da uzun uzadıya tartışılmıştı. Fransa’da on yedinci yüzyılda yayınlanmıştı ve şeytanla nasıl bir anlaşma yapılacağına dair talimatlar içerdiği için gerçek bir kara büyü eseri olarak dikkat çekiciydi.

Grimorium Verum, on altıncı yüzyıl kökenini iddia eden on sekizinci yüzyıl eseri. Kısmen Süleyman’ın Anahtarına dayanıyor ve Süleyman’ın nihai kaynağı olduğunu iddia ediyor. İblislerin karakterlerini ve mühürlerini, güçlerini ve onları çağırma yöntemini açıklar.

Sekizinci yüzyıldan kalma bir Roma piskoposuna atfedilen Honorius Grimoire. Ancak, ilk olarak 1629’da yayınlanan on yedinci yüzyıldan kalma bir ürün gibi görünüyor.

Kara Pullet (1972), on sekizinci yüzyılın sonlarına ait bir ürün ve dönemin bir tür popüler romantik parçası. 22 tılsımın kullanımı, altın yumurtlayan tavuğun üretilmesinin sırrı hakkında.. bilgiler içeriyor.

 

About admin

Check Also

Andrew Lang'in Peri Kitapları

Andrew Lang’in Peri Kitapları

Okuyucular büyülenmekten keyif aldıkça, bazıları anında tanınabilir, bazıları ise daha az tanıdık olan düzinelerce masaldan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.