Grafik Romanlar
Grafik Romanlar

Grafik Romanlar

Grafik olarak yazılmış ve eksiksiz bir kitap olarak yayınlanan bir eser, genellikle daha büyük çizgi roman serilerinde tam bir hikaye yayını kapsayan tek bir ticaret hacmi olarak yeniden yayınlanan çizgi roman veya seri hale getirilmiş çizgi film koleksiyonu gibi bir grafik roman olarak kabul edilir. Her iki durumda da, bu öyküler, geleneksel olmayan bir şekilde bir hikayeyi anlatan, sayfadaki kelimeleri canlı renkler ve illüstrasyonlarla geleneksel kitapların yapamayacağı şekilde canlandıran sanat eserleri içerir.

Bazı insanlar grafik romanları ve çizgi romanları süper kahramanlardan ve süper kötülerden başka bir şey olarak görmese de, aslında tarihsel ve politik konulardan fantezi ve bilim kurguya, kurgu dışı ve edebiyata kadar bir dizi hikayeyi kapsıyorlar. Geleneksel kitapların yazarları genellikle mevcut bir çalışmaya yeni bir dönüş yapmak veya yeni bir ortam keşfetmek için grafik romanlara yönelirler.

Will Eisner’ın beğenilen A Contract With God ve Diğer Apartman Öyküleri gibi orijinal grafik romanlar ya da Alan Moore’un Apocalyptic Watchmen veya Art Spiegelman’ın son derece popüler Maus’u gibi bir kitapta toplanan bir dizi komik konu arıyorsanız, sahaflar çizgi romanların sadece çocuklar için olmadığını kanıtlayan koleksiyon grafik romanlarına sahiptir. Artık meşru bir edebiyat biçimi olarak tanınan grafik romanlar, çizgi roman mağazalarının arka raflarından, çizgi romanların altın çağına kadar uzanan grafik romanlar satın alabileceğiniz ana kitapçılara ve çevrimiçi perakendecilere adım attı.

Sahaflarda veya kitap satış sitelerinde arama yapabilir ve Japon manga kitapları gibi yabancı eserlerden Batman, Süpermen ve Wonder Woman gibi süper kahramanların ilk günlerinden hikaye koleksiyonlarına kadar tanınmış sanatçı ve yazarlardan grafik romanlar satın alabilirsiniz. Robert Kirkman’ın gişe rekorları kıran The Walking Dead gibi çağdaş eserlere. Son 100 yılın özel imzalı kopyalarını, nadir bulunan ilk baskılarını ve baskısı tükenmiş hazinelerini arayın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.