Gizli ve Paranormal Kitaplar
Gizli ve Paranormal Kitaplar

Gizli ve Paranormal Kitaplar

Gizli ve paranormal kitaplar modern dünyada popülerliğin tadını çıkarıyor olabilir, ancak içerdikleri fikirler yeni değildir. Birçok bilim insanı, bilinmeyenin gizemlerini aydınlatmak için sayfaya kalem koydu. Dünyanın çoğu toplumunun kültürel sözlüğüne girmiş gizli veya paranormal kitapları ve fikirleri vardır. Paranormal bir fenomen, bilinen bilimsel gerçeklerle açıklanamayan bir olaydır, okült ise genellikle diğer medyanın yanı sıra astroloji, el falı ve tarot kartı okuma ile geleceği yorumlama ve tahmin etme pratiğini ifade eder.

En eski gizli ve paranormal kitaplardan biri 1597’de İskoçya Kralı James VI tarafından yazılmıştır. James’in okült baskınları, bazı cadı denemelerini izlediğinde ve cadıların aslında ona karşı büyü yaptığına inanmaya başladığında başladı. Daemonoloji, büyücülük ve bilinmeyenle ilgili kapsamlı araştırmalarının sonucuydu. Vintage gizli ve paranormal kitaplar arasında 1801’de Francis Barett tarafından yazılan Magus yer alıyor; bu etkili kitap, otların ve sembollerin kullanımını, insanın düşüşüyle ilgili fikirleri ve ruhların çağrışımını kapsayan çok çeşitli gizli uygulamalar içeriyordu. Gerçek hayattaki şeytan çıkarıcılar Ed ve Loraine Warren’ın kariyerlerini anlatan Gerald Brittle’ın Şeytanbilimcisi gibi modern paranormal bir metinle ürperin.

Gizli ve paranormal olayların tarihini anlatan kitaplar, bu konular etrafında toplanmış herhangi bir koleksiyon için olmazsa olmazlardandır. Profesör Owen Davies’in Grimoires: Sihirli Kitapların Tarihi, çağlar boyunca büyülü kitapların arka planını ve cazibesini araştırıyor. Kurt Selegmann Büyü ve Okült Tarihinde zamanın sislerine kadar büyünün kökenini Mezopotamyalılara kadar izler. Koleksiyonunuzu tamamlamak veya eski inançların modern hayata nasıl dahil edildiğine dair fikir edinmek için gizli ve paranormal kitaplar satın alın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.