Evcil Hayvan Kitapları
Evcil Hayvan Kitapları

Evcil Hayvan Kitapları

Evcil hayvan kitapları, bir hayvan arkadaşı olan herkes için gerekli kaynaklardır. Okumalar genellikle tarih, sağlık ve kalplerimizi çalan yaratıklar hakkındaki anekdotları birleştirir. İster belirli bir hayvana zaten aşina olun, ister bir cins veya tür için yeni olun, denemeler yararlı ve kullanışlı referans materyallerdir.

Eski kültürlerin, erken sanat eserlerinde sıklıkla tasvir ettikleri hayvanlar hakkında yazmaya başlaması sadece bir zaman meselesiydi. Herodot, Mısırlıların kedilere olan saygısını ve mezar ritüellerinin geçtiklerinde ne kadar kutsal olduğunu yazdı. Tanrıça İştar’ın refakatçi köpeklerinin masalları Gılgamış Destanında bir söz alır ve kocası Dumuzid’in yanındaki yerleri Innana’nın İnişinde aktarılır. 3. yüzyıl Çin lirik şiirinde, evcil kuşları tutan insanların açıklamalarını bulabilirsiniz. Bu hikayeler, özünde, hayvanların insanlara getirdiği harikaları ve sevinçleri sık sık savunan eski evcil hayvan kitaplarının temelini oluşturuyordu.

Karışık olanlar da dahil olmak üzere her köpek ve kedi ırkı için rehberlere ek olarak, her türlü küçük yaratıkla birlikte kirpi, kaplumbağa, balık ve hatta yılan ve yaban gelinciği bakımını detaylandıran evcil hayvan kitapları satın alabilirsiniz. Evcil hayvan ebeveynlerinin genel, diş hekimliği ve bütünsel seçenekleri ve uygulamaları anlamaları için çeşitli sağlık kitapları da bulunmaktadır. Birçok el kitabını çok teknik bulabilen çocuklar için, genç izleyiciler için yazılmış keyifli bir hikaye alt kategorisi var. Pinkerton, Uslu dur! Orlando (Marmelat Kedisi) Bir Köpeği tutar ve Clifford the Big Red Dog serisi bilgileri ilgi çekici ve renkli bir şekilde ilişkilendirir.

Eğitim ve davranış denemeleri de sahaflarda bulunan evcil hayvan bakım kitapları arasındadır. ‘Köpek fısıldayan’ Cesar Millan’ın başlıklarının yanı sıra çeşitli veteriner hekimler ve üniversiteler tarafından yapılan yayınları arayın. Envantere dahil olan çiftlik hayvanlarını da bulun; bu, Ördek, Kaz ve Hindi tutma gibi kitapları veya At Bakım Kitabının tamamını okuyarak faydalı bilgiler edinebileceğiniz anlamına gelir. Özel yaratık arkadaşınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için sahaflara bir göz atın ve evcil hayvan kitapları satın alın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.