Çocuk Serisi
Çocuk Serisi

Çocuk Serisi

Çocuklar favori bir dizi hikaye ve karakter bulduktan sonra, bu çocuk serisi kitap koleksiyonundaki tüm maceraları okumak isterler. Küçükler, okumayı öğrenmelerine yardımcı olan Meraklı George, Arthur, Winnie the Pooh ve Beatrix Potter kitapları gibi klasiklere bayılır. Yaşlandıkça, çocuklar Beverly Cleary’nin Ramona serisinden Harry Potter’ın büyülü maceralarına kadar her şeye aşık olurlar. Dizideki her kitabı okudukça karakterleri eski dostlar gibi olana kadar daha iyi tanırlar.

19. Yüzyıla kadar, çocuk kitapları sadece öğrenme amaçlıydı, gençlere dini pasajları, basit primerler ve Robinson Crusoe gibi yetişkinlere yönelik kitaplardan alıntılar kullanarak okumayı öğretiyorlardı. Bununla birlikte, 1800’lerin sonlarından başlayarak, Lewis Carroll’un Alice’in Harikalar Diyarı’ndaki Maceraları’nın yayınlanmasının ardından, eğitimciler genç okuyucuları, Green Gables’ın Annesi ve Narnia Günlükleri gibi diziler de dahil olmak üzere edebiyattan zevk almaya teşvik etmenin önemini gördükçe çocuk kitaplarının algısı değişmeye başladı.

Sahaflar, 1927’de piyasaya sürülen The Hardy Boys ve ardından 1930’da Nancy Drew da dahil olmak üzere son 100 yılın bu favori koleksiyon çocuk serisi kitaplarına sahipler. Her iki seri de gizemleri çözen gençleri içeriyor ve günümüze kadar popüler ve basılı kaldı. Bu kitaplar, genç okuyucuların ipuçlarını okuyarak suçları kendileri çözmeye çalışmasına izin verirken, aynı zamanda genç kahramanların karşılaştığı sorunlarla özdeşleşiyorlar. Lemony Snicket’in A Series of Unfortunate Events , The Hunger Games serisi ve American Girl kitapları gibi daha yeni çocuk kitapları serisi, yepyeni nesil okuyucuların ilgisini çekiyor ve hayal gücüne ilham veriyor.

Nadir ilk baskılar ve basılmamış başlıklar da dahil olmak üzere hem eski hem de modern koleksiyonlardan çocuk serisi kitapları satın alabilirsiniz. Kendi çocukluğunuzdaki favori bir diziyi tekrar ziyaret edin veya bazı çocuk serisi kitaplarını başka bir küçük okuyucuyla paylaşın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.