Eski Çizgi Romanlar
Eski Çizgi Romanlar

Çizgi Romanlar

Birçoğu Süpermen, Batman ve benzerlerinin ilk çizgi romanlarının ilk maceralarına bakarken, sanat formu aslında ilk çizgi romanların Amerika’da ve yurtdışında yayınlandığı 1800’lerin ortalarına dayanıyor. 1920’lerde, yayınlanan ilk çizgi roman koleksiyonu The Funnies , gazete eki olarak görünmeye başladı; Popeye, Tenten ve Buck Rogers gibi bugün hala basılmış olanlar da dahil olmak üzere birçok farklı karaktere sahipti. Bu koleksiyon çizgi romanları, bu ikonik karakterlerin hayranları için harika parçalar.

Çizgi Romanların Altın Çağı, 1930’larda Batman, Süpermen, Wonder Woman ve Kaptan Amerika gibi karakterlerin tanıtımıyla başladı. Dünya 1940’larda II. Dünya Savaşı’na daldıkça, bu kahramanlar Amerikan ideallerinin rol modelleri ve şampiyonları olarak durdu. 1920’lerin şeritleri de devam etti ve gazetelere ek olarak değil, gerçek bireysel kitaplar olarak yayınlandı. Bu eski çizgi romanların hayranları, orijinal çizgi romanların yanı sıra en sevdikleri süper kahramanlardan ilk sayıları içeren satıcılardan güzel bir seçim bulacaklar.

Çizgi romanlar 1960’larda Gümüş Çağ’dan 1970’lerde Bronz Çağı’na geçerken Marvel, Spider-Man ve Hulk gibi kahramanların yanı sıra X-Men ve popüler anti-kahraman Wolverine’i tanıttı. 1980’lerde çizgi romanların Demir Çağı, daha fazla insanın çizgi roman almaya başlamasıyla çizgi romanların yeni yaratıcılık ve popülerlik seviyelerine ulaştığını gördü. Modern çizgi romanlar, gişe rekorları kıran The Walking Dead’e ev sahipliği yapan Image Comics gibi giderek artan çeşitli hikayelere ve yeni yayıncılara sahiptir.

Çizgi romanlar artık popüler kültürün önemli bir parçası, devam eden hikayeleri takip etmek ve favori ve nadir konuları toplamak için bu kitapları satın almak isteyen hayranlar ve koleksiyoncular tarafından aranıyor.

About admin

Check Also

X-Men Çizgi Romanları

X-Men Çizgi Romanları

1960’ların başları Marvel Comics’ten Stan Lee için yoğun bir zamandı. 1961 Yılının Kasım ayında, o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.