Astronomi, Uzay İle İlgili Kitaplar
Astronomi, Uzay İle İlgili Kitaplar

Astronomi Kitapları

Astronomi kitapları, kozmosun hazinelerini ve çıplak gözle gizlenebilecek şeyleri açığa çıkarır. İnsan her zaman göklere baktı, gök cisimlerini anlamaya çalıştı. Kurgusal olmayan astronomi kitaplarına ilgi duyan koleksiyoncular, daha önce hiç sunulmadığından daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Hubble uzay teleskobu gibi araçlar, evren anlayışımızı arttırdı ve Carl Sagan gibi yeni nesil bilim yazarları, zor kavramları anlaşılması kolay bir dile çevirebilir.

Vintage astronomi kitapları arayanlar, raflarını Galileo Galilei’nin iki Ana Dünya Sistemi ile İlgili Diyalog gibi klasiklerle doldurmalılar, 1632’de yazılmış, ancak California Üniversitesi basınından çok okunabilir bir biçimde mevcut. Galileo, Copernicus’un güneş merkezli güneş sistemini açıklama yaklaşımıyla ilgili sıkıntıya başladı (bilim insanları o zamandan beri yeni fikirler için sıkıntı içindeler). 1969’da yayınlanan Otto Neugebauer tarafından Antik Çağdaki Kesin Bilimler, eski kültürlerin sergilediği hem matematik hem de astronomideki gelişmişliği vurgulamaktadır.

Evrenimizi güçlü bir şekilde anlamanıza yardımcı olmak için astronomi kitapları satın alın. Örneğin, Carl Sagan’ın Kozmosu gibi astronomi kitapları, hem evrenin hem de onun hakkındaki fikirlerimizin tarihinin ve evriminin bir tur gücüdür. Yanlış anlamalara ilginç bir bakış olmadan hiçbir koleksiyon tamamlanamaz ve Phillip C. Plait bunlardan bazılarını Kötü Astronomi kitabında vurgular; Plait, okuyucuyu ay yürüyüşü ‘aldatmacası’, klozetinizdeki girdap ve yıldızların parıltısı boyunca yönlendirir. Stephen Hawking’in Kısa Bir Zaman Tarihi, evrenin kökenleri ve sınırları hakkındaki görüşlerini ortaya koyuyor. Bir bakışı hak eden diğer astronomi kitapları teorik fizikçiler: Kara Delikler ve Zaman Eğrilikleri: Einstein’ın Kip Thorpe tarafından Çirkin Mirası ve Hiperuzay: Paralel Evrenler, Zaman Eğrilikleri ve Michio Kaku’dan 10. Boyut aracılığıyla Bilimsel Bir Odyssey.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.