Antika ve Koleksiyon Kitapları
Antika ve Koleksiyon Kitapları

Antika ve Koleksiyon Kitapları

Antika ve koleksiyon kitapları, insan yaratıcılığının ürünlerini görmenin yepyeni bir yoluna gözlerinizi açabilir. Bir antika veya koleksiyon mağazasına girmek göz kamaştırıcı olabilir ve çok çeşitli güzel şeyleri sıralamak yardım almadan zor olabilir. Antikalar klasik ya da klasik öncesi insan yapımı nesneler olarak tanımlanırdı, ancak günümüzde sadece geçmişten yaratılmış şeyler olarak görülüyorlar. Koleksiyonlar antika olabilir, fakat aynı zamanda tipik olarak bir parça seladonun fiziksel bir unsuru etrafında dönen daha modern parçalar (Lladro figürinler gibi) veya bir kavram (örneğin bebekler) olabilir.

Antikalar ve koleksiyonlar arayışı tipik olarak zengin ve devlet tarafından finanse edilen varlıkların (müzeler gibi) alanıydı, ancak şimdi birçok insan güzel, sıradışı ve nadirlere erişebiliyor. Hem modern hem de eski antika ve koleksiyon kitapları bunu mümkün kılmaya yardımcı olur. Antikacılıkla ilgileniyor, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bowe Packer’ın Antika Sırları: Antika Tarihini Keşfetmenin ve Antika Toplamayı Öğrenmenin En Hızlı Yolu kitabına göz atabilirsiniz. Tecrübeli Bir Usta gibi bu ilk adımlarda yardımcı olabilir. Deneyimli koleksiyoncular, en son Miller’s Antiques Handbook Fiyat Rehberini getirmek isteyebilir. Bu kılavuz, antika uzmanı Judith Miller tarafından mümkün olan en geniş nesne yelpazesini kapsayacak şekilde geliştirilmiştir.

Antika ve koleksiyon kitapları satın alan koleksiyoncular, malzeme yelpazesinin insanlar kadar çeşitli olduğunu göreceklerdir. Sanattan hoşlananlar… Bugün Doug Woodham’ın Sanat Koleksiyonunu toplayabilir: Sanat hakkında Tutkulu Olan Herkes için Pazar Bilgileri. Koleksiyoncular tarihi hakkında meraklı? Erin Thompson’ın Mülkiyeti: Antik Çağlardan Günümüze Özel Koleksiyoncuların Meraklı Tarihi, koleksiyonculuğun tarihine ve karmaşık psikolojisine derinlemesine bir bakış sunuyor.

Antika ve koleksiyon kitaplarından oluşan kütüphanelerini genişleten koleksiyoncuların ayrı bir avantajı var: parmaklarının ucunda bilim adamlarının bilgeliği var ve bir sonraki bulgularının şaşırtıcı olma şansını arttırıyorlar. Koleksiyon nişinizi bulmak için sahaf listelerine göz atın.

About admin

Check Also

Grimm Kardeşler, Jacob ve Wilhelm Grimm

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler, halk masalları toplamakla tanınan Alman dilbilim profesörleri Jacob ve Wilhelm Grimm’di. Bir analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.